SPORTOWY WEEKEND Z AP BALTICA

W czwartek 01.02, nasza drużyna Trampkarzy 2004 rozegrała w Międzyzdrojach mecz sparingowy z czołowym zespołem w tej kategorii wiekowej w woj. zachodniopomorskim FASE Szczecin. Spotkanie stojące na bardzo wysokim poziomie sportowym, zakończyło się zwycięstwem drużyny ze Szczecina 2:0. Trzeba jednak podkreślić bardzo dobrą  postawę naszego zespołu, w którym wystąpiło pięcioro chłopców urodzonych w 2005 roku.

W sobotę (03.02.), Akademia Baltica była gospodarzem  kolejnego halowego turnieju „Baltica Cup”,  tym razem w  kategoriach wiekowych Żak (2009/10)oraz Orlik Młodszy(2008),który odbył się w hali sportowej przy ul. Norweskiej 12 na Warszowie. W pierwszym turnieju rocznika 2009/10, wzięło udział 8 drużyn.  Gospodarz, czyli AP Baltica wystawiła dwie drużyny, następnie gościliśmy: Falę Międzyzdroje, która także licznie się stawiła z dwiema drużynami , Greifswalder FC, APP Szczecin, Football Academy Gryfice oraz KP Przecław. Nie zabrakło sportowych emocji ,gdyż padło wiele bramek poprzedzonych pięknymi akcjami . Zwycięzcą turnieju została drużyna: Greifswalder FC, drugie miejsce przypadło APP Szczecin, natomiast brąz powędrował do drużyny Baltica II. Wybrano również najlepszego piłkarza, którym okazał się Richard Ros zwycięskiej drużyny z Niemiec  oraz  bramkarza, został nim Nikodem Miecznik z AP Baltica.

Niemniej emocjonujący, okazał się kolejny turniej „Orlików” ,na którym stawiło się sześć drużyn.  Dwie z AP Baltica oraz: Świnoujski klub UKS Czwórka Albatros, KP Przecław, Polonia Płoty i Bałtyk Międzywodzie.  Turniej budził wiele emocji wśród zgromadzonej publiczności , gdyż stał na wysokim i wyrównanym poziomie. Odzwierciedleniem tego była punktacja końcowa, gdzie trzy pierwsze drużyny zgromadziły jednakową liczbę punktów, a miejsce na podium zależało od ilości strzelonych bramek. W tej rywalizacji Polonia Płoty okazała się najlepsza, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Srebro przypadło AP Baltica I, która przegrała różnicą jednej bramki. Trzecie miejsce zdobyła drużyna KP Przecław. Tym razem, również wyróżniono najlepszych zawodników, którym wręczono statuetki i nagrody. Otrzymali je Kewin Nabrzewski , ze zwycięskiej drużyny oraz bramkarz AP Baltica I Marcel Makarowski. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami. Serdeczne podziękowania należą się Panu Tomaszowi Grzybowskiemu z hotelu West Baltic Świnoujście, za ufundowanie pysznej zupy dla wszystkich uczestników turnieju. Również wielkie podziękowania dla tych rodziców, którzy na obu turniejach pamiętali o zaopatrzeniu bufetu podczas „Baltica Cup”.

Natomiast w sobotnie popołudnie, nasza drużyna Trampkarzy 2004/05 wzięła udział w imprezie plażowej w Trassenheide koło Zinnovitz. Rozegraliśmy tam 45 minutowy mini mecz Street Soccera 3×3 przeciwko drużynie Greifswalder FC – naszego Partnera sportowego na zaproszenie którego tam przebywaliśmy. Pomimo zimna rywalizacja na piasku była bardzo zacięta i padło mnóstwo bramek. Po meczu nasi piłkarze jedli popularne Bratwursty i ogrzewali się  przy wielkim palenisku.

Na zakończenie piłkarskiego weekendu drużyna AP Baltica 2005/06, wzięła udział w halowym turnieju w Ahlbecku na zaproszenie tamtejszego Eintrachtu.

Nasi piłkarze wygrali wszystkie mecze, strzelając 23 bramki,  tracąc tylko 1 gola i zostali zwycięzcą całego turnieju. Królem strzelców został Oskar Rożko – strzelec 8 goli. Oprócz niego w zwycięskiej drużynie wystąpili: Turajski Maks (3 gole), Zamiara Daniel (5), Piasecki Oliwier (1), Sułkowski Kuba (4), Lipiński Miłosz (1), Sztamborski Eryk (1), Kluczyński Kacper, Okoński Adrian i Jończyk Rafał.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym piłkarzom.