UDANY POCZĄTEK ROZGRYWEK AP BALTICA.


W sobotni poranek (07.04) AP Baltica rozpoczęła mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Pierwszy turniej rozegrano na boisku syntetycznym OSiR przy ul. Matejki 17a w Świnoujściu, gdzie Orliki (2007-2008) jako gospodarz gościły drużyny: Vinetę Wolin, Falę Międzyzdroje ,Flotę Świnoujście oraz Jantar Dziwnów. Nasza drużyna grała bardzo ofensywny i widowiskowy futbol, o czym świadczy największa ilość zdobytych goli i prowadzenie w tabeli. Jednak nie wyniki, a głównie sposób gry naszych młodych adeptów mógł podobać się licznie zgromadzonej publiczności. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Kacper Jasiecki 7, Oliwia Wolanin 4, Beniamin Wawrzonkiewicz 2, Kacper Szmaja, Szymon Olszar.
W tym dniu również nasi najmłodsi adepci Skrzaty (2011/12) na wyjeździe kolejny raz pokazali jak pięknie można bawić się piłką, budując piłkarskie emocje. Finezyjne akcje, piękne bramki, wspaniała atmosfera, to obraz turnieju w Gryficach. Drużyny w naszej grupie: Gryf Kamień Pomorski, Football Academy Gryfice, Sparta Gryfice i oczywiście AP Baltica .
W niedzielę (08.04) AP Baltica była gospodarzem turnieju ligowego w kategorii wiekowej Żak (2009/10). Rozgrywki odbyły się na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR, przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu. Akademia Baltica zgłosiła 3 zespoły goszcząc: AP Gryf Kamień Pomorski, Iskrę Golczewo, Falę Międzyzdroje. Wszystkie nasze drużyny spisały się znakomicie. Turniej z dorobkiem 4 zwycięstw i jednym remisem wygrał zespół AP Baltica III.
Drugie miejsce wywalczyła drużyna AP Baltica I, natomiast 3 miejsce ex aequo z Gryfem Kamień Pomorski przypadło AP Baltica II, złożonej całkowicie z młodszego rocznika 2010. Wielka brawa dla wszystkich zawodników.

Najtrudniejsze wyzwania czekały tego dnia nasze najstarsze drużyny. Młodziki AP Baltica złożeni w większości z zawodników urodzonych w latach 2006/07 zmierzyli się z liderem rozgrywek, drużyną Wybrzeże Rewalskie Rewal (2005/06). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu gości 6:0.
Po południu zaś nasi Trampkarze rozegrali wyjazdowy mecz w Koszalinie w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy z tamtejszą Gwardią. Pomimo braku wielu podstawowych graczy w naszym zespole, długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Stworzyliśmy też kilka wyśmienitych sytuacji do strzelenia gola. Niestety, swoje sytuacje wykorzystał przeciwnik i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0. „Zwycięstwa cieszą, porażki uczą” są najlepszą puentą przegranych spotkań i tego się trzymajmy .
Wielkie brawa dla wszystkich naszych podopiecznych.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców (Żaków, Orlików) za gościnność i przygotowanie pysznego bufetu podczas turniejów, oraz kibicowanie.