Wielkie Otwarcie Akademii Piłkarskiej Baltica w Świnoujściu!

20 maja 2016 roku to był wielki dzień dla Świnoujścia. Wielki dzień przede wszystkim dla świnoujskiego sportu. Już oficjalnie, w obecności znanych osobistości została otwarta Akademia Piłkarska Baltica Świnoujście z którą wiązana jest świetlana przyszłość.

Od samego rana na boisku ze sztuczną nawierzchnią panowała istnie sportowa atmosfera i zdrowa piłkarska rywalizacja. Od wczesnych godzin rannych odbywał się mini – Mundial zorganizowany przez Agencję Reklamową BONO z Jarosławem Marendziakiem na czele przy którym współinicjatorem była także Akademia..

Wszystko odbywało się także pod szyldem zbiórki pieniędzy dla chorej dziewczynki – do akcji oczywiście przyłączyła się także nowo powstała Akademia.

Samo oficjalne otwarcie nastąpiło o 15:30, kiedy to w obecności Pana Wiceprezydenta – Pawła Sujki została przecięta wstęga. Po oficjalnym otwarciu, zdaniach wstępu nadszedł czas na prawdziwe atrakcje. Co najlepsze nie tylko atrakcje przygotowane były dla najmłodszych a i również dla ich rodziców.

Zaczęto od wspólnego profesjonalnego treningu, który poprowadził trener reprezentacji Polski do lat 21 Marcin Dorna. Chętnych nie brakowało a z każdą kolejną minutą chłopcy jak i dziewczynki dołączali do swoich rówieśników na płycie boiska. Na twarzach dzieci było widać zmęczenie, ale i ogromną radość, że mogą zademonstrować swoje możliwości przed doświadczonymi osobami.

Po treningu ze szkoleniowcem młodzieżowej reprezentacji Polski nadszedł czas na pokaz piłkarskiego freestyle`u, który wzbudził spore zainteresowanie na przybyłej widowni. Ludzie z ogromnym zaciekawieniem obserwowali wyczyny Przemysława Mistrzaka.

To jednak nie koniec – trzeba też podkreślić jak samo otwarcie i wszystkie detale zostały fantastycznie przygotowane przez organizatorów i trenerów Akademii. Młodzi piłkarze mieli dostęp do szatni oraz chociażby darmowe napoje.

Po pokazach artystycznych czterech trenerów podzieliło dzieciaki na cztery grupy i wraz z nimi odbyły kolejny profesjonalny trening na czterech częściach boiska. W tym samym czasie, gdy młodzi adepci trenowali różne warianty ze swoimi trenerami na środku placu gry pojawił się kolejny znany w całym kraju i szanowany, niegdyś piłkarz, potem trener, a obecnie dyrektor sportowy w Polskim Związku Piłki Nożnej, Stefan Majewski, który rzutem na taśmę zrobił wszystko, aby być dzisiaj wśród wszystkich ludzi. Nawet to, że jego samolot z Bazylei nie przyleciał (Pan Stefan wracał z finału Ligi Europy) nie sprawił, że Świnoujście nie mogło dzisiaj gościć tej zasłużonej osoby. Nie dość, że przybył taki kawał drogi nad morze to przywiózł ze sobą wiele gadżetów dla młodych piłkarzy i piłkarek. Był także 'rozchwytywany’ do wspólnych fotografii.

Po krótkiej rozmowie prowadzącego całe przedsięwzięcie Jarosława Marendziaka ze Stefanem Majewskim na środek murawy zaproszony został ponownie człowiek, który z piłką potrafi robić nie lada rzeczy. Tym razem jednak oprócz samego pokazu freestyle’u został zorganizowany konkurs dla najmłodszych jak i opiekunów.

Prowadzący zabawę pokazywał różne sztuczki z piłką, a następnie zapraszał koło siebie kilka osób, aby spróbowały powtórzyć jego wyczyn – nie zabrakło śmiechu, ale i poważnego podejścia do tematu. Wszystkie osoby, które wzięły udział zostały oczywiście nagrodzone różnymi upominkami.

Na sam koniec imprezy do głosu doszedł jeszcze dyrektor sportowy, Stefan Majewski, który podkreślał, że w dzisiejszych czasach są zdecydowanie lepsze warunki do treningu niż, gdy on sam trenował, tym samym zachęcając młodzież do aktywnego spędzania czasu – wraz z doświadczonymi trenerami Akademii aniżeli siedzeniem przed komputerem.

Na koniec przemówienia został poproszony o symboliczne przecięcie wstęgi a następnie zaczął rozdawać dzieciom wiele upominków.

Sama impreza przeszła w świetnej atmosferze. Na trybunach zasiadło bardzo wiele ludzi, nie zabrakło też obecnych piłkarzy Floty jak chociażby Grzegorza Skwary czy byłego Wyspiarza Damiana Staniszewskiego. Były także władze miasta na czele z Pawłem Sujką czy. Na boisku za to aż roiło się od najmłodszych, którym uśmiech nie opadał z twarzy.

 

Podsumowując – w Świnoujściu jest popęd na piłkę u najmłodszych i dlatego projekt Akademii jest doskonałą szansą, aby najmłodsi w naszym mieście mogli aktywnie spędzać czas na boisku z piłką i doświadczonymi szkoleniowcami.

Imprezę prowadził Jarosłow Marendziak wraz z Maciejem Murzynowskim. Współorganizatorem był także OSIR Wyspiarz.

Zachęcamy Wszystkich do przyprowadzania swoich pociech na zajęcia.

13238921_1735191726699009_6085097411910714933_n