Projekt Szkolenia

FILOZOFIA SZKOLENIA
Zajęcia w Akademii Piłkarskiej Baltica oparte są na europejskich wzorcach szkolenia dzieci i młodzieży w najbardziej renomowanych szkółkach piłkarskich. Stawiamy na kompleksowy rozwój i ciągłość szkolenia chłopców i dziewczynek już od 4. roku życia. Nasze treningi polegają nie tylko na kształtowaniu umiejętności piłkarskich, ale również na rozwijaniu kreatywności. Koncentrujemy się na edukacji poprzez sport. Naszych podopiecznych uczymy zdolności szybkiego myślenia, podejmowania odpowiednich decyzji, szukania optymalnych rozwiązań, a także przewidywania sytuacji na boisku, czyli tak naprawdę angażowania wszystkich zmysłów. Oprócz nauki gry w piłkę nożną, zapewniamy także ogólny rozwój psychofizyczny dziecka.

….

METODOLOGIA TRENINGU
System szkoleniowy w Akademii Baltica opracowany jest na podstawie własnej metodologii, popartej naszym wieloletnim doświadczeniem zdobytym w różnych klubach i akademiach piłkarskich w Polsce i za granicą. Nasze zajęcia treningowe odbywają się w różnych kategoriach, dopasowanych do wieku naszych podopiecznych. Szkolimy zarówno chłopców i dziewczynki, a oferowane ćwiczenia modyfikujemy odpowiednio dla każdego dziecka. Oprócz typowych zajęć, kształtujących technikę piłkarską, wprowadzamy elementy ogólnorozwojowe, dbamy o prawidłowy rozwój cech motorycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń służących poprawie koordynacji ruchowej, a także przedstawiamy tajniki wiedzy taktycznej. Nasze treningi pozbawione są monotonii. Dobieramy takie ćwiczenia i zabawy, aby wszystkie dzieci czerpały przyjemność z ich wykonania, rozwijały ich wyobraźnię i zmuszały do podejmowania szybkich i właściwych decyzji. Charakter zajęć jest dopasowany do kategorii wiekowych dzieci. U najmłodszych uczestników Akademii, największy nacisk kładziemy na rozwój ogólny. Wiele ćwiczeń przeprowadzamy w formie gier i zabaw, którym towarzyszy dużo radości i śmiechu. Wraz z dorastaniem dzieci, zmienia się również charakter treningu – wzrasta liczba treningów w formie ścisłej, których głównym celem jest nauka umiejętności techniczno-taktycznych. Ich efekt weryfikowany jest w meczach ligowych.

.

KATEGORIE WIEKOWE

W celu zapewnienia optymalnych warunków do prawidłowego rozwoju sportowego, nasi podopieczni przydzielani są do drużyn zgodnie z ich wiekiem. Docelowym zamysłem Akademii jest prowadzenie drużyn jednorocznikowych.
W chwili obecnej młodzi adepci przydzielani są do następujących kategorii wiekowych

  • 2004
  • 2005/06
  • 2007/08
  • 2009/10
  • 2011/12
  • 2012/13

JAKOŚĆ SZKOLENIA

Jakość i profesjonalizm w podejściu do szkolenia dzieci i młodzieży to zdecydowanie najważniejsze cechy działalności Akademii Piłkarskiej Baltica. U nas każde dziecko traktowane jest indywidualnie. Poprzez ćwiczenia i zabawy piłkarskie, rozwijamy zmysły, spostrzegawczość oraz koncentrację dzieci. Nasi trenerzy to doświadczeni i pełni pasji opiekunowie, gwarantujący najwyższy poziom przeprowadzanych zajęć, którym towarzyszy aura świetnej atmosfery i ducha fair-play.

W celu utrzymania szkolenia dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie, Akademia umożliwi swoim trenerom stałe podnoszenie kwalifikacji trenerskich poprzez uczestnictwo w odpowiednich kursach i konferencjach trenerskich oraz krajowych i zagranicznych stażach w renomowanych akademiach piłkarskich.