O Akademii

Akademia Piłkarska Baltica powstała z inicjatywy osób związanych ze Świnoujściem. Sport towarzyszył nam od dziecka, a piłka nożna stała się prawdziwą pasją i ważną częścią naszego życia. Naszą misją jest zapewnienie idealnego rozwoju każdemu dziecku i kształtowanie jego charakteru poprzez sport. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta i stworzyliśmy pierwszą, w pełni profesjonalną świnoujską Akademię Piłkarską. Naszym celem w Akademii jest nauka gry w piłkę nożną w atmosferze zabawy i wzajemnej przyjaźni. Baltica jest miejscem do spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży i wprowadzenia ich w świat piłki nożnej. Uczymy wartości ważnych dla każdego prawdziwego sportowca – szacunku do rywala, dyscypliny, wytrwałości i idei fair-play. Koncentrujemy się na wszechstronnym rozwoju dziecka, zachęcamy do rozwoju fizycznego i czerpania przyjemności z aktywności ruchowej. Zależy nam na tym, aby każdy rodzic czuł spokój i komfort, zostawiając swoje dziecko w naszej Akademii.

TWÓRCY AKADEMII

 

Marcin Adamski, (ur. 20.08.1975 r. w Świnoujściu), wychowanek Floty Świnoujście, później piłkarz takich klubów jak: Warta Poznań, Zagłębie Lubin, Rapid Wiedeń, Angers SCO, FC Erzgebirge Aue i ŁKS Łódź. Mistrz Austrii z Rapidem Wiedeń w sezonie 2004/05 i uczestnik Ligi Mistrzów z Rapidem Wiedeń w sezonie 2005/06. Reprezentant Polski – 3A w latach 2003-2005.

„Akademia Piłkarska Baltica to miejsce stworzone dla mieszkańców Świnoujścia do spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w naszym mieście. Naszym celem jest stworzenie najlepszych warunków do nauki gry w piłkę nożną, zarówno dla chłopców, jak i dziewczyn oraz umożliwienie im sportowego rozwoju na najwyższym poziomie. Pragniemy stworzyć miejsce, o jakim my sami marzyliśmy w latach dziecięcych. Naszym najskrytszym marzeniem jest wychowanie przyszłego reprezentanta Polski.”

Sebastian Olszar (ur. 16.12.1981 r. w Cieszynie), wychowanek VfB Oldenburg. Były piłkarz Floty Świnoujście, a także innych klubów, takich jak: Górnik Zabrze, VfB Admira Wacker Modling, Portsmouth FC, Coventry City, Polonia Warszawa, Zagłębie Sosnowiec, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, GKS Bełchatów. Reprezentant Polski U-18 i U-21.

„Główną ideą naszej Akademii jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży z naszego regionu, a także wyrabianie od najmłodszych lat nawyku do spędzania wolnego czasu zdrowo i aktywnie. Dodatkowo chcemy się podzielić wieloletnimi doświadczeniami, które zdobyliśmy, grając w profesjonalnych klubach w Polsce i za granicą. Wierzę, że odpowiednio przekazana wiedza pozwoli nam wspólnie spełniać marzenia o wielkim piłkarskim świecie.”

Adrian Górski (ur. 12 maja 1975 r. w Świnoujściu) wychowanek Floty Świnoujście, grający na pozycji bramkarza. Przez całą przygodę z piłką związany z klubem z Wyspy Uznam. Pasjonat sportu, często wspierający regionalne projekty sportowe. Obecnie przedsiębiorca, lokalny patriota.

„Poprzez projekt Akademii Piłkarskiej Baltica chcemy stworzyć dobre warunki rozwoju dzieci i młodzieży ze Świnoujścia i okolic. Wykwalifikowani trenerzy oraz profesjonalne podejście i ludzie z pasją, współtworzący Akademię są gwarancją do osiągnięcia naszego wspólnego celu.”