Siedmioro naszych zawodników na testach w Pogoni Szczecin

Spektakularny sukces Młodzików (rocznik 2004/05) AP BALTICA, którzy zostali MISTRZAMI JESIENI Terenowej Ligi Młodzika woj. zachodniopomorskiego spowodował duże zainteresowanie innych klubów zawodnikami ze Świnoujścia.

W najbliższy czwartek na zaproszenie Pogoni Szczecin 7 piłkarzy AP BALTICA z roczników 2004 i 2005 weźmie udział w testach sportowych i medycznych. To ogromne wyróżnienie dla zawodników Akademii ze Świnoujścia, a także dla AP BALTICA, która funkcjonuje niecały rok, a regularne treningi prowadzi od sierpnia tego roku.

    – „Cieszymy się z tak dużego zainteresowania większych klubów i akademii naszymi zawodnikami, ale do wszystkiego podchodzimy spokojnie. Nie wyobrażam sobie, aby któryś z zawodników nas opuścił w najbliższych latach i wyjechał ze Świnoujścia w tak młodym wieku. To młodzi chłopcy dla których najważniejsza powinna być szkoła i nauka. Sport, piłka nożna to dodatek, hobby, forma spędzania wolnego czasu i tak do tego należy podchodzić. Nasi młodzi piłkarze tak naprawdę dopiero rozpoczęli przygodę z piłką i najważniejsze jest aby każdy trening sprawiał im frajdę i aby zawsze mieli odpowiednią motywację. Z drugiej strony jesteśmy bardzo dumni z tak dużego zainteresowania chłopcami. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, iż po 5 miesiącach regularnych treningów będziemy mieć takie „problemy”. Oprócz Pogoni zgłosiło się jeszcze kilka innych klubów, jednak tak jak już wcześniej mówiłem – najważniejszy jest spokój. Dla naszych młodych piłkarzy udział w testach Pogoni Szczecin to wielkie wyróżnienie i świetne doświadczenie. To wielki bodziec i motywacja do uprawiania piłki nożnej. A dla naszej Akademii to zarazem wyróżnienie, ale także wskazówka, że droga jaką wybraliśmy do rozwoju sportowego naszych zawodników jest prawidłowa.” – Powiedział były Reprezentant Polski i uczestnik Ligi Mistrzów, a teraz trener Młodzików Akademii Piłkarskiej Baltica oraz prezes Fundacji Baltica Sport – Marcin Adamski.
Serdeczne gratulacje dla Naszych zawodników!!!
Dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej Akademii ??