UMOWA Z GREIFSWALDER FC NA ROCZNICĘ

Wielka uroczystość AP Baltica miała miejsce w miniony piątek (19.05) na Stadionie Miejskim w Świnoujściu. Niemal rok od oficjalnego Otwarcia Akademii (20.05.2016) w Świnoujściu podpisano umowę o współpracy pomiędzy AP Baltica i niemieckim klubem Greifswalder FC.
 
Cała ceremonia odbyła się na głównej płycie Stadionu Miejskiego w obecności Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.
 
Ze strony niemieckiego klubu stawili się Przewodniczący Rady Nadzorczej Greifswalder FC Klaus Schilling oraz Szef Akademii tego klubu Steffan Kroos, brat aktualnego Mistrza Hiszpanii Toniego Kroosa. W Świnoujściu gościliśmy też Prezesa Związku Piłkarskiego na Region Vorpommern-Greifswald Enrico Becka.
 
Po ceremonii podpisania umowy rozegrano mecze pomiędzy klubami w 3 kategoriach wiekowych. Najpierw równocześnie na 2 połówkach boiska rywalizowały zespoły Orlików i Żaków, a następnie na boisku zobaczyliśmy Młodzików, którzy grali od 16-stki do 16-stki. Wszystkie mecze sędziowali Andrzej Koziarski i Damian Staniszewski, a komentatorem boiskowych wydarzeń był znany radiowiec Jarosław Marendziak, który poprowadził całą imprezę.
 
Podpisanie umowy o współpracy z Niemcami, od samego początku funkcjonowania było jednym z głównych celów i wpisywało się w strategię działania naszej Akademii. Otworzyło to przed nami nowe możliwości w aspektach sportowo-organizacyjnym, a także szkoleniowym, takie jak: współorganizacja i udział w Turniejach Międzynarodowych, współorganizacja Konferencji Trenerskich, organizacja zagranicznych stażów trenerskich, wymiana myśli i metod szkoleniowych itd.
 
Głęboko wierzymy, że wszystkie nasze działania zapewnią optymalne warunki rozwoju naszym młodym piłkarzom.
 
Ogromne podziękowania dla Pana Przemka Jasieckiego za pomoc w organizacji naszej imprezy, dla Pana Henryka Podhorodeckiego za wykonanie i zasponsorowanie pięknych zdjęć, dla Pana Tomasza Grzybowskiego za zapewnienie ciepłego posiłku i Pana Leszka Wagi za opiekę medyczną podczas trwania imprezy.
 
Dziękujemy też wszystkim naszym młodym Zawodnikom i ich Rodzicom za liczne przybycie na naszą Uroczystość!!!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia na naszym facebooku 🙂