WYJAZDOWE MECZE AP BALTICA

WYJAZDOWE MECZE AP BALTICA ŚWINOUJŚCIE
Piłkarze AP Baltica Świnoujście, w miniony weekend nie próżnowali. Szereg spotkań na wysokim piłkarskim poziomie zapewnił kibicom wielkie emocje. Jako pierwsi zmagania rozpoczęli Trampkarze Akademii Piłkarskiej Baltica. W piątkowy wieczór (22.02) nasi najstarsi zawodnicy, przygotowujący się do rundy wiosennej, rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, zmierzyli się w meczu sparingowym, w Kamieniu Pomorskim z miejscowym Gryfem.
Od początku meczu nasi młodzi piłkarze wyglądali na zdeterminowanych i dążyli do strzelenia bramki. Wraz z biegiem czasu uwidoczniła się przewaga Baltici, która stwarzała mnóstwo świetnych sytuacji do strzelania gola. Ostatecznie Trampkarze AP Baltica Świnoujście pokonali rówieśników z Kamienia Pomorskiego 6:0, po bramkach: Olafa Wojtkiewicza (3 gole), Filipa Adamskiego (2 gole) i Joela Cackowskiego. Wkrótce obie drużyny rozegrają mecz rewanżowy, który odbędzie się w Świnoujściu.
W sobotę (23.02), AP Baltica Świnoujście, zagościła także na turnieju „ AP Gryf Winter Cup 2019” . Jako pierwsi na parkiet wybiegli piłkarze z rocznika 2009. Nasi zawodnicy zmierzyli się z zespołami: Football Academy Gryfice, AP Północ Szczecin, AP Gryf Biali, Bizon Cerkwica, Fala Międzyzdroje, AP Gryf Błękitni. Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach zajęliśmy 4 miejsce, serwując dużą dawkę piłkarskich emocji.
Do kolejnego turnieju, tym razem dla rocznika 2008 obok AP Baltica Świnoujście, przystąpiły zespoły: APP Szczecin, AP Gryf Biali, Sparta Gryfice, Jantar Dziwnów, Fala Międzyzdroje, AP Gryf Błękitni. Nasza drużyna grała ambitnie, prezentując bardzo dobrą i wyrównana grę. Pozwoliło to na zdobycie 3 miejsca w turnieju. Wielkie brawa dla zawodników za sportowy charakter.
W niedzielę (24.02) było równie ciekawie. W turnieju w Policach, którego organizatorem był tamtejszy Chemik, walczyły drużyny z rocznika 2007 w składzie: AP Baltica Świnoujście, Chemik Police -3 zespoły, Chemik Police 2008, AMF Szczecin, Arkonia Szczecin, Błękitni Stargard. Zespoły rozegrały mecze w systemie ,,każdy z każdym’’. Poziom rozgrywek był wyrównany, a gra bardzo czysta, co skutkowało przyjemnym dla oka widowiskiem, w którym padło wiele pięknych bramek. Spisaliśmy się świetnie, notując 6 zwycięstw i tylko jedną porażkę, zajmując bardzo dobre 2 miejsce.
Dodatkowo „ Królem Strzelców” turnieju został Kacper Jasiecki z AP Baltica Świnoujście, zdobywca 8 bramek. Po 4 gole dla naszej drużyny strzelili również: Szymon Olszar oraz Kacper Szmaja.
Wielkie Brawa !!!.